روش های مختلف چاپ در دسترس

انواع مختلفی از روشهای چاپ وجود دارد و آنها همچنان در حال تکامل هستند. هر نوع متناسب با نیاز متفاوت است، به این معنی که مشاغل می توانند یک روش چاپ را انتخاب کنند که به بهترین وجه محصولات یا خدمات خود را برجسته کند.

بنابراین انواع مختلف چاپ چیست و چگونه از یکدیگر متفاوت هستند؟

چاپ چیزی از حدود ۲۲۰ سال پس از میلاد بوجود آمده بود. قدیمی ترین تکنیک شناخته شده چاپ به عنوان برش چوب شناخته شده که شامل حک کردن تصویر روی یک سطح چوبی است. چاپ از آن زمان بسیار پیشرفت کرده است – به جای منبت کاری دستی، می توانید طیف گسترده ای از روش های پیشرفته فن آوری را انتخاب کنید. در اینجا هفت مورد از شناخته شده ترین و رایج ترین نوع ها ذکر شده است:
لیتوگرافی افست
فلکسوگرافی
چاپ دیجیتال
قالب بزرگ چاپ (لارج فرمت)
چاپ مسطح
چاپ سه بعدی
اشعه ماوراء بنفش LED

افست

اغلب برای مواردی چون کاغذ، پارچه و بوم کاربرد دارد

بنابراین می تواند برای کتاب، کاتالوگ، لوازم التحریر و … نیز مورد استفاده قرار گیرد لیتوگرافی افست همچنین به عنوان چاپ افست یا لیتو شناخته می شود، روشی بسیار محبوب در تولید انبوه است. این نوع چاپ با صفحاتی معمولاً از جنس آلومینیوم است که هر کدام تصویری از محتوای مورد نیاز برای چاپ را در خود نگه می دارند. این صفحات سپس قبل از رفتن به دستگاه چاپ، روی غلطک ها یا صفحه های لاستیکی منتقل می شوند (که می تواند هر نوع کاغذ مورد نظر شما باشد). ورق چاپی با صفحات فلزی تماس نمی گیرند و این باعث افزایش عمر صفحات می شود و همچنین این، ماده انعطاف پذیر غلطک ها یا پتوهای لاستیکی به معنی لیتوگرافی (لیتوگرافی در لغت به معنی سنگ نگاری هست که نوعی چاپ در قدیم بوده که با حکاکی بر روی سنگ نقش مورد نظر را بوجود می آوردند و سپس سطح حکاکی شده را به مرکب آغشته کرده و سپس کاغذ، پارچه، چرم و یا هر سطحی را با آن چاپ می کردند) می تواند در هر نوع ورقه ای با سطوح خشن استفاده شود. لیتوگرافی افست در تولید تصاویر با کیفیت بالا و فوق العاده عالی است و می تواند برای کارهای چاپی با حجم کم یا زیاد استفاده شود. این همچنین یک انتخاب همه کاره است زیرا می تواند بر روی هر سطح صاف چاپ شود، صرف نظر از این که مانند کاغذ صاف باشد یا مانند بوم خشن.

فلکسوگرافی

اغلب برای لیبل های بسته بندی و برچسب

هر چیزی با الگوهای مداوم به عنوان مثال کاغذ دیواری و کاغذ کادو چاپ فلکسوگرافی نسخه مدرن دستگاه لترپرس است و معمولاً برای چاپ روی سطوح ناهموار استفاده می شود. در این روش چاپ از جوهرهای نیمه خشک استفاده می شود که سریع خشک می شوند و می توانند برای کارهای پر حجم استفاده شوند. صفحات چاپی فتوپلیمرانعطاف پذیر پیچیده شده در اطراف استوانه های چرخان در مطبوعات استفاده می شود. این صفحات جوهر شده تصویری کمی بالا رفته از محتوا بر روی آنها دارند و با سرعت زیاد چرخانده می شوند تا تصویر را روی ورق های چاپی منتقل کند.
فلکسوگرافی برای سرعت بالا در مطبوعات، مناسب بودن برای طولانی مدت و امکان چاپ روی طیف گسترده ای از ورق ها از جمله پلاستیک، سلفون و فیلم فلزی یک انتخاب محبوب است.

چاپ دیجیتال

اغلب برای پوسترها و علائم برچسب ها ، خبرنامه ها ، فهرست ها و نامه ها

چاپ دیجیتال روشی مدرن است که انواع تکنیک های مختلف از جمله چاپ جوهر افشان و لیزر را در بر می گیرد. در چاپ دیجیتال ، تصاویر با استفاده از فایلهای دیجیتال مانند PDF به طور مستقیم به چاپگر ارسال می شوند. این امر نیاز به یک صفحه چاپ را که در انواع دیگر چاپ مانند لیتوگرافی استفاده می شود، از بین می برد و می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شود (مگر اینکه شما در تعداد بیشتری چاپ کنید). چاپ دیجیتال امکان چرخش سریع را فراهم می آورد و به مشاغل اجازه می دهد تا در صورت تقاضا چاپ کنند. همچنین برای مشاغل کوچک اجرا فوق العاده است – درخواستهایی را می توانید به همان اندازه چاپ کنید. اگر چاپ دیجیتالی را برای شغل مناسب انتخاب کنید ، می تواند روشی مقرون به صرفه ایجاد کند که هنوز هم چاپ های با کیفیت بالا را مانند سایر گزینه های در مقیاس بزرگتر تولید می کند.

قالب بزرگ (لارج فرمت)

اغلب برای:اعلان های بزرگ به عنوان مثال بیلبوردها، پوسترها، آگهی های وینیل کاغذ دیواری و نقاشی دیواری گرافیک طبقه لمینیت

همانطور که از نام آن مشخص است، چاپ با فرمت بزرگ برای تولید حداکثرعرض رول چاپ وجود دارد. ایده آل برای رسانه های تبلیغاتی و مشاغل سنتی که به دنبال ایجاد تأثیر بسیار زیادی بر مشتریان خود هستند، این روش چاپ، بر خلاف روش های دیگر مانند چاپ دیجیتال، منطقه ای بسیار بزرگتر را به شما هدیه می دهد. به جای چاپ بر روی برگه های جداگانه، چاپ با فرمت بزرگ از رول های چاپی استفاده می کند که به صورت افزاینده تغذیه می شوند تا یک ورقه بزرگ تولید کنند. برای ورق های بزرگ چاپی مانند بسته بندی های بزرگ، بیلبوردها، آگهی ها و نقاشی های دیواری، چاپ با فرمت بزرگ بهترین گزینه است. سایر روشهای چاپ قادر به چاپ یک سطح بزرگ نخواهند بود. بیشتر مشاغل سطحی بزرگ را برای تولید اقلام مسطح انتخاب می کنند که می توانند روی یک دیوار آویزان شوند ، اما می توانند به صورت ایستاده و ساخته شوند تا آزادانه بایستند.

چاپ سیلک اسکرین

اغلب برای چاپ آرم و گرافیک روی لباس، آگهی های پارچه ای، پوسترها

چاپ سیلک اسکرین یک روش چاپ است که در آن از نوعی کلاف و توری برای انتقال تصویر به مواد دیگر استفاده می شود. توری روی کلاف مربع مستطیلی کشیده شده است بنابراین یک صفحه ایجاد می کند که طرح با استفاده از ژله ای حساس به نور که روی توری مالیده شده بر روی توری نقش میبندد و جوهر بر روی آن فشرده می شود تا تصویر با موفقیت چاپ شود. برای چاپ گرافیک بر روی لباس و سایر پارچه ها که از آن استفاده می شود، از چاپ سیلک اسکرین نیز می توان برای کاغذ و فلز استفاده کرد.

تنظیمات زیادی با چاپ سیلکاسکرین لازم است، بنابراین بهتر است برای چاپ موارد تکراری به صورت عمده استفاده شود. برای سفارشات تعداد اندک بسیار مقرون به صرفه نیست. اما اگر به تصویر مشابه زیادی احتیاج دارید ، یک روش چاپ بسیار مقرون به صرفه است.

چاپ سه بعدی

اغلب برای تبلیغات رایگان و بازاریابی، موارد جدید، نمایش موارد، مجسمه های اسباب بازی
از دهه ۸۰ میلادی، چاپ سه بعدی به ما امکان چاپ اشیاء سه بعدی را داده است که می تواند یک روش عالی برای تأثیرگذاری بر مخاطبان شما باشد. اشیاء مورد نظر با اشکال و اندازه های مختلف با استفاده از داده های مدل دیجیتالی از مدل های سه بعدی یا منابع الکترونیکی مانند یک فایل (AMF) ایجاد می شوند. سپس مخلوط های ترکیب افزودنی برای تولید این شیء سه بعدی با یکدیگر ذوب می شوند.
پرینترهای سه بعدی به پیشرفت و پیشرفت هر چه بیشتر ادامه داده اند. امروزه حتی مواردی با قطعات متحرک داخلی قابل چاپ است. پس از آنکه جزئیات در مورد یک برنامه رایانه ای مانند CAD بررسی شد، لایه های کوچک با استفاده از یک ماده پلاستیکی خاص روی یکدیگر چاپ می شوند.

چاپگر UV

(چاپ با مرکبی که امکان خشک شوندگی سریع با اشعه ماوراء بنفش را دارد)

اغلب برای خبرنامه، پوستر و جزوه، مجلات ، کاتالوگ ها ، بروشورها و دفترچه های تبلیغاتی، لوازم التحریر
چاپ UV LED روشی است که به دلیل چاپ بسیار با کیفیت و زمان چرخش سریع، رواج فزاینده ای در بین مشاغل دارد.
این نوعی از چاپ دیجیتال است که از لامپهای UV (ماوراء بنفش) برای خشک کردن جوهر هنگام چاپ استفاده می کند. فرآیند خشک کردن، که به عنوان UV curing نیز شناخته می شود، بی نظیر است و آن را از سایر روش های چاپ جدا می کند زیرا لحظه ای است و مانع از فرو رفتن جوهر در مواد می شود.
نتایج؟ دیگر لازم نیست صبر کنید تا جوهر خشک شود، که باعث صرفه جویی در وقت و رنگ ها به نظر می رسد بسیار واضح تر و واضح تر است.
چراغ UV دوستدار محیط زیست است زیرا از انرژی کمتری نسبت به ماشینهای چاپی سنتی استفاده می کند و برخلاف بسیاری از روش های دیگر ، محدود به نوع سهام (مواد چاپی) یا کارهای خاص چاپ نمی باشد.
تطبیق پذیری آن به معنی ایده آل بودن آن برای طیف گسترده ای از پروژه ها از جمله بروشور، کاتالوگ، دفترچه و پوستر است. به دلیل قابلیت خشک شدن فوری جوهر و تولید رنگهای روشن و واضح، می تواند محصولی معمولی را به کالایی لوکس و باکیفیت تبدیل کند که مورد توجه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *